Damon Salvatore

15. března 2013 v 11:30 | Katherine Salvatore |  Obsazení

Ian Joseph Somerhalder

Narodil se 8. prosince 1978 v Louisianě.
Příjmení Somerhalder získal od svého adoptivního pradědečka. Jeho biologický pradědeček, zámožný anglický velkostatkář, přivedl do jiného stavu jednu ze svých milenek. Zaplatil přistěhovaleckému pracovníkovi za to, že si tuto ženu vezme a její dítě pojmenuje Somerhalder.
Ian se už ve škole se přidal do dramatického kroužku. Na popud jeho matky se už v 10 letech stal modelem a díky tomu se dostal do New Yorku. V 17 letech zde začal studovat herectví. Rodiče se rozvedli v Ianových třinácti letech, potom vyrůstal s matkou. Má bratra Boba, který je bývalý profesionální cyklista, a sestru Robin, novinářku. Kdyby se nestal hercem, vybral by si kariéru v mořské biologii, psaní nebo v reklamě.
V roce 2004 získal Ian roli v seriálu Smallville, ve kterém působil 6 dílů. Ještě téhož roku získává Ian roli v seriálovém hitu Ztraceni, ve kterém vydržel 28 dílů, dokud ho scénáristé nechali zemřít.
Má tetování na vnitřní straně pravého předloktí - latinský nápis "HIC ET NUNC" neboli v českém překladu"Tady a teď". Podporuje charitu 'Love Letters to the South', který vzdává hold všem postiženým hurikánem Katrina. Na Havaji adoptoval kočku, kterou našel při natáčení Ztraceni. Má ještě psa.
Ian tráví spoustu času studiem hraní, psaním, cvičením jógy a lukostřelbou. Má rád vodní sporty, lyžování a jízdu na koni. Chodil do katolické školy. Měří 177 centimetrů, je levák.
Jako první celebrita se aktivně zapojil do úklidu po ropné katastrofě v Mexickém zálivu. Svým úsilím chtěl přimět i ostatní, aby pomáhali. Nyní je se Sophií Bush a Austinem Nicholsem považován za jedny z největších aktivních ochránců přírody-celebrit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Miss šoking Miss šoking | Web | 15. března 2013 v 11:51 | Reagovat

On je tak úžasný :'O :D

2 Katherine Salvatore Katherine Salvatore | Web | 15. března 2013 v 13:55 | Reagovat

[1]: to je!!! Já ho táááááák moc miluju!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama